فراگیرانم برای آینده

به نام خداوند همیشه مهربان

چندی پیش تکلیفی برای دانش آموزان سال دوم راهنمایم در دو مدرسه ی راهنمایی روستاهای قصلان و یلغوزآغاج مطرح نمودم که به جواب های زیبایی برخوردم و قول دادم عظمت فکر دانش آموزان خوبم را در معرض دید همگان قرار دهم که زیباترین نوشته های آن عزیزان را با اسم خوبشان به نمایش می گذارم.

 

 

از درون فراگیرانم در آینده، خبر جستم زیرا یکی از تمرین های کتاب علوم تجربی سال دوم راهنمایی در آن خصوص است. با این تفاوت من اجازه ی کشف وسایل را به غیر از مواد شیمیایی دادم. آن چه در مدرسه ی یلغوزآغاج از دانش آموزانم فراگرفتم زیاد بود امّا در این مجال به گوشه هایی از آن ها اشاره می کنم. هرچند معتقدم هر دستگاه و موادی را دانش آموزان گفته اند حکایت از درون های پاکشان دارد که اگر عمری بمان به امید خدا حکایت آن ها را  بیان می کنم.

من می خواهم ماشینی هوشمند بسازم تا با دادن اطّلاعات و نقشه ی مسیرها در آن مسیرها حرکت نماید. این ماشین بیشتر برای معلولینی کاربرد خواهد داشت که توانایی رانندگی ندارند و گرنه حیف است افراد سالم از نعمت مغز و چشمان سالم برای رانندگی استفاده نکنند.           

             سینا توکلی مدرسه ی راهنمایی شبانه روزی یلغوزآغاج

دستگاهی را که من می خواهم درست کنم برای افراد کرولال است. در نزدیکی های مغز قرار گیر و هرچه را که دلش می خواهد بگوید از طریق اعصاب به ماهیچه ی نوک زبان رسانده و آن را وادار به حرکت و تولید صدا به کمک هنجره نماید. این دستگا با  نام«گویا» است. تا افرادی که مشکلات حرف زدن دارند به راحتی حرف بزنند و از حقوق خود دفاع کنند.  

                           شهریار خلیلی مدرسه ی راهنمایی شهید میهمی یلغوزآغاج

من می خواهم در آینده ماشینی اختراع کنم که فرمان آن هوشمند باشد. تا افرادی که معتاد به مواد مخدّر و یا مشروبات الکلی هستند.بوی دستانشان و نیز نفسشان سبب شود تا ماشین حرکت نکند و یا متوقف شود.ونیز آن ماشین مجهز به حس گرهایی باشد  تا در صورت خواب آلودگی راننده مسافت ها را به راحتی تشخیص دهد و در مکان مناسب توقف نماید. نام آن را  «ماشین نجات » می گذارم.          

                        سهیل رضایی مدرسه ی راهنمایی شبانه روزی یلغوزآغاج

من می خواهم تخته وایت بردی را اختراع کنم که اگر افرادی دست نداشته باشند در پای تخته هر جمله ای را بگویند آن را بنویسید و نام آن را «تابلوی شنوا»  می نامم.                   مهدی صادقی مدرسه ی راهنمایی شبانه روزی یلغوزآغاج

من می خواهم در آینده  وسیله ای را اختراع نمایم که نامش «لباس هوشمند» باشد.دارای دکمه هایی باشد تا به لباس خواب ،لباس کار و لباس شخصی مبدل گردد.دلیل آن هم آن است تا افراد برای پوشاک خود کمتر هزینه  اضافی صرف نمایند.

    انور فیضی روستای  علی آباد مدرسه ی راهنمایی شبانه روزی یلغوزآغاج

من در آینده آرزو دارم که دکترای جراح مغز و اعصاب شوم. چون مغز یکی از حساس ترین و حیاتی ترین اعضای انسان است که علّت خیلی از مرگ و میرها به آن وابسته است. در کنار این شغل دستگاهی اختراع کنم که سلول هایی  از مغز را که آسیب دیده اند را دوباره ترمیم نماید . این دستگاه باید خیلی ظریف باشد. کوچک و هوشمند و منظم باشد. دستگاه اختراعی خودم را به خانواده ام تقدیم  می کنم. نام آن را  «مغز بدون نقص» می نامم.                                

                               مهدی علیخانی مدرسه ی راهنمایی شبانه روزی یلغوزآغاج

می خواهم در آینده ای نزدیک پودری را به نام «چالی» کشف کنم تا با نفت خام مخلوط شود و در سیستم ماشین های سنگین تغییراتی ایجاد نمایم که این نفت و پودر چالی به جای بنزین و گازوئیل بسوزد. زیرا در ایران چاه های نفت زیاد است و هزینه ی تبدیل این نفت های خام و پلایش آن ها به بنزین و دیگر محصولات سوختنی گران تمام           می شود.      

                             رضا کریمی مدرسه ی راهنمایی شبانه روزی یلغوزآغاج

من می خواهم دستگاهی درست کنم با نام« زبان دوم» برای افراد کرولالی که هر چه را دوست دارند. به محض نوشتن آن دستگاه نام آن را بیان نماید و به راحتی مایحتاج خود را بخرند و درد دلهایشان را بگویند.                  

                          سینا محمّدی مدرسه ی راهنمایی شبانه روزی یلغوزآغاج

من می خواهم سیاره ای جدید کشف کنم که شرایط کره ی زمین را داشته باشد و بتوان در آن زندگی کرد. امّا نمی دانم در کجا و چگونه، فقط می دانم آن کره وجود دارد. با جستجو می توان آن را کشف کرد.تا چند سال آینده کره ی زمین نابود خواهد شد،آلودگی زیاد شده است. لایه ی ازن  ضعیف شده است. درختان زیادی قطع شده است و انسان ها روزبه روز به کره ی زمین ضرر و زیان می رسانند .من می خواهم اسم آن کره را «آلودگی ممنوع» بگذارم.

محمّد کریمی سال دوم مدرسه ی راهنمایی  شبانه روزی شهید میهمی یلغوزآغاج

برای آینده

 

به نام خدا

 

اگر در آینده بتوانید با مواد شیمیایی مختلف و واکنش های شیمیایی ماده ای جدید را اختراع کنید دوست دارید چه ماده یا دارویی را کشف کنید؟چرا؟

 

دارویی برای ایدز اختراع کنم، زیرا افراد زیادی دچار این بیماری هستند مخصوصاً کودکان بی گناهی که  از طریق والدینشان دچار این بیماری شده اند. می خواهم آنان را از رنج و درد این بیماری نجات دهم..نام این دارو را «کلروفین استارت» می نامم.

 

  امیر حسین محمّدی سال دوم راهنمایی

 

من می خواهم شربتی را اختراع کنم که رسوب های چربی درون رگ های بیماران مبتلا به فشار خون را در خود حلّ کند آن طور که گاز هیدروژن می تواند با کمک پودر نیکل روغن مایع را به جامد تبدیل کند. پودری را اختراع نمایم تا هیدروژن روغن جامد  را آزاد کند و  دوباره روغن های جامد را در رگ ها به مایع تبدیل کند. من نام این شربت را «هاتالیز» می نامم.

 

                  سینا محمّدی ( ناصر) سال دوم راهنمایی – روستای قصلان

 

من دوست دارم بتوانم بیماری هاری را کنترل کنم . این بیماری که بیشتر در بچه ها بر اثر گاز گرفتن سگ و یا گربه و یا حیوانات بیمار هار دیگر ایجاد می شود. دوست دارم با درست کردن شربتی به نام«بالتا» در همان مراحل اوّلیّه مدوا نماید و دیگر کودکان دچار تحمّل درد بیماری و دوران گذران بیماری نشوند.

 

                            کامیار محمّدی سال دوم راهنمایی – روستای قصلان

 

من می خواهم ماده ای را درست کنم برای درمان بیماری های چشمی مخصوصاً برای بیماران کور که با ریختن این دارو در چشم آن ها بتواند انتقال پیام ها را از چشم به مراکز مغزی برقرار نمایند و بینایی خویش را با کمترین هزینه و یا کمترین تحمّل دردهای جراحی بیابند. من نامش را «بینساز» می نامم.

 

                            مهرداد محمّدی نیا. سال دوم راهنمایی – روستای قصلان

 

دوست دارم آرزوی چندین ساله ام را که در دل داشتم بر روی کاغذ ثبت نمایم. می خواهم در آینده ی نزدیک دارویی به نام «کاتلزبز» کشف نمایم که از انواع سرطان ها جلوگیری نماید.آن طور که در مجله ای خواندم همه روزه شاهد مرگ و میر روزانه 100000 نفر به دلیل ابتلا به انواع بیماری هستیم.و نبودن دارویی برای مداو و جلوگیری از این بیماری ها خانواده های زیادی را به زحمت و مصیبت کشانده است.پیشاپیش می خواهم مواد اوّلیّه این دارو را پیش بینی نمایم. می خواهم آن را از ترکیب 4 ماده به وجود آورم. 1. ترکیبات موجود در ابر سیروس آن را« تلوژیم» می نامم نمی دانم می توانم ان را از ابر سیروس بدست آورم یا خیر؟!مخلوطی از نوشابه گاز دار و آب آهک ماده ای سفید رنگ را ایجاد نمایم و آن را «سروژیم» نامم.3.همراه با ماده ی اکسیژن ساز4.ماده ای درون پنی سیلین و آن را «دولوژکسید» می نامم. از ترکیب مواد یاد شده دارویی به نام «گاما بمباسل» برای تخریب سلول های سرطانی می سازم.   

 

                            ابراهیم حاتمی- سال دوم راهنمایی – روستای قصلان

 

من می خواهم دستگاهی بسیار ریز درون سلولی بسازم که از طریق خون  بعد از شناسایی سلول های سرطانی وارد آن ها شده و آن ها را نابود سازد . این دستگاه میکروسکوپی فعّال  را « سرطان گیر» می نامم.  

 

                         محمّد مهدی حسینی- سال دوم راهنمایی – روستای قصلان

 

من دوست دارم در آینده دارویی به نام«ایسبرگ» اختراع کنم. که خمیری  برای نجات دریا باشد.وقتی مقداری از آن را درون آب دریا های آلوده بریزیم. محیط دریا را کاملاً از آلودگی های مواد آلی و شیمیایی تمیز کند. تا محیط زندگیمان تمیز و زیبا گردد و شاهد آب های آبی و روان در طبیعت باشیم.

 

                             هادی ورمقانی- سال دوم راهنمایی – روستای قصلان

 

    

 

 

 

 

 

/ 1 نظر / 27 بازدید
محمد طاها محمدی

بسیار خوب بود فقط updateشود