برای من نوشتی

براي من  نوشتي<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

( مجموعه اي از ديدگاه هاي دانش آموزان سال سوم راهنمايي مدرسه ي راهنمايي شهيد ميهمي يلغوز آغاج)

 

باعرض سلام و خسته نباشيد به معلم خوب علوم تجربي ، من كه اول سال با تو آشنا شدم ، وقتي روي خوش تو بر روي من باز شد . ديدم كه تو معلم خوب ومهرباني هستي . از خيلي از دانش آموزان پرسيدم كه تو چه جور معلمي هستيد؟

امسال درس من با تو خيلي خوب گذشت. من همه ي كتاب ها را دوست دارم بالاخصوص علوم تجربي را.  

                                                        * جلال خالديان *

سال اول راهنمايي بوديم زنگ اول روز هاي پنج شنبه علوم داشتيم ، معلم علوممان مقداري با تأخير وارد كلاس شد.

كاغذي دستش بود كه روي آن تصويري ديده مي شد. همه ي بچه ها ، بي درنگ منتظر خواندن آن كاغذ بود ند.

آقاي كرمي نوشته ي روي كاغذ را برايمان خواند كه در آن ابراهام لينكلن به معلم فرزندش نوشته بود." اگر فرزندم تجديد شود بهتر از آن است كه با تقلب قبول شود. و ..." و سپس ورقه هاي امتحاني را به ما داد.

نكته ي بعدي در كلاس علوم معلممان از عجايب خلقت تصاويري و نشانه هايي از عظمت خداوند در جهان را به ما نشان داد. اين مطالب باعث شد تا به بيشتر به مسايل دين علاقه مند شوم . ودر انجام وظايفم بكوشم.

                                                                * محمد ناصر آبادي*  

من در طول اين سال تحصيلي معلم علومم مرا تشويق به يادگيري درس ها مي كرد.و مانند يك بزرگتر مرا  از نظر اخلاق وتربيت راهنمايي كرده است.

من از اول سال از درس مي ترسيدم ولي كم كم با كمك معلم، پيشرفت  كردم ودر نيمسال اول قبول شدم.

در كارهاي عملي معلم علومم مرا تشويق كرد وكار عملي گروه ما را به عنوان نمونه برگزيد.و در آزمايشگاه نگه داشت. در واقع كلاس علوم با گفتارهاي صادق وخوش كلام معلم برايم بهشت كوچكي شده است. كه در آن از لحاظ علمي و رواني تقويت مي شويم. ما در اين كلاس چيزهاي زيادي براي خانواده گفته ايم. تا در مراحل مختلف زندگي به درد بخورد.

·         *از طرف محمد كرمي *  

من يكي از مهمترين و با ارزش ترين سال زندگي خود را به سر بردم. و من امسال نسبت به علوم خيلي باهوش تر شده ام شده ام.يكي ازخاطرات من در كلاس علوم  آن است كه، مي خواستيم اين جلسه هم چيز جديدي ياد بگيريم.

با راهنمايي معلم تخته اي تهيه كرديم و حدود 500 ميخ به فاصله هاي يكسان به آن زديم. وبعد باكمك معلم   تك تك روي آن با پشت خوابيديم. همه ي ما تعجب مي كرديم. ولي اين كار را انجام داديم. مي خواهم بگويم  علوم براي زندگي هر فردي مفيد است.                     * آرمان كريمي*                                     

                                                                                                                                                          

معلم خوبم به غير از درس به من راه درست زندگي كردن را نشان دادي ، و بارها در كلاس مي گوييد كه اين درس را حفظ نكنيد ، بلكه در زندگي به كار ببريد.          *   علي محمدي پور *

 

واقعاََ درس علوم با ارزش است . كسي چيزي را ياد مي گيرد اما در زندگي به كار نمي برد فايده اي ندارد. بايد آن را در زندگي خود به كار ببريم.در درس فشار بود دبير علوممان گفت:" يك تخته  پر از ميخ هاي منظم درست كنيد، تا روي آن بخوابم .پيش خودم گفتم آيا واقعاََ آقاي كرمي مي خوابد؟. روز آزمايش فرا رسيد .همه ي ما به راحتي روي ميخ ها خوابيديم اما فشاري بر بدن ما ايجاد نشد.

                                                                      * مجتبي خليلي*

 

به نام خداوندي كه از خاك آدم را آفريد

علوم درسي است كه از آن مطالب زيادي ياد مي گيريم. در جاهايي كه اتفاقات علمي رخ مي دهد ما مي توانيم با كمك روش هاي علوم راه حل آن را بيابيم. وقتي اسم علوم را مي شنوم به ياد آزمايش هاي علوم مي افتم كه وقتي آن ها را انجام مي داديم همه خوشحال مي شدند. علوم را معلمان با لبخند توأم با آرامش  توضيح مي دهد تا علوم را ياد بگيريم  ، نه  اين كه حفظ كنيم.

                                                             * علي خالديان *

من هنگامي كه به كلاس علوم مي آيم حالت بسيار خوبي دارم. مي فهمم كه امروز هم يك چيز خوب ياد            مي گيرم.   روزي از مدرسه به خانه رفتم مادرم مي خواست با زور دو ليوان را كه در هم گير كرده بودند از هم ديگر جدا كند.

از مادرم خواستم تا آن را به من بدهد تا با كمك قانون انبساط و انقباض آن ها را جدا كنم. و مي توانم بگويم كه هر جلسه علوم مرا به قدرت و ذات خداوند نزديك مي سازد.

 

من در درس علوم  ياد مي گيرم كه چگونه زندگي كنم؟ هركس لازم است در زندگي علومي را كه مي آموزد به كار گيرد. من وقتي كه تخته ميخي را به كلاس آوردند اصلاً باور نداشتم . اما با تعجب ديدم كه دانش آموزان روي آن مي خوابند وهيچ تغييري را مشاهده نكردم. با خوشحالي خودم هم رفتم . وقتي بلند شدم احساس خوبي داشتم. با خود گفتم كه بايد با علوم زندگي كرد .

                                                                 * محسن كريمي *

 

 

/ 0 نظر / 10 بازدید